بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان پارسی در شاهین شهر

 بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان پارسی در شاهین شهر

ویژه برنامه بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی با حضور مسؤولان و علاقمندان شعر و ادب پارسی در فرهنگسرای دانش و خلاقیت برگزار شد.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه در این ویژه برنامه با اشاره به حضور خود در این مراسم به عنوان یکی از علاقمندان به فردوسی بزرگ گفت: اگر به توسعه به معنای همه جانبه می‌اندیشیم باید به فرهنگ و ادبیات ایران زمین برگردیم و ستاره‌های این آسمان بلند را قدر بدانیم که سراسر حکمت و معرفت و به ویژه خردگرایی و اخلاق که گمشده امروز جامعه ماست در کلام بزرگان پارسی‌گوی ما فردوسی بزرگ مملو و فراوان است .

اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان ضمن تشکر از مجموعه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر که در این شرایط سخت اقتصادی ،  اجتماعی و شرایط خاص شیوع کرونا زمینه این فرصت را فراهم کردند افزود : بسیاری از برنامه‌های شهرستان در ابعاد مختلف تحت تاثیر این معضل و این گرفتاری بهداشتی و بلیه ای که اتفاق افتاد تحت شعاع منفی قرار گرفت و خیلی از برنامه‌ها برگزار نشد به خصوص در شهر شاهین شهر که مفتخر به شاخص ها و افتخارات فرهنگی و توسعه انسانی و علاقه مندی های فراوان در حوزه‌های فرهنگی و تاریخی و هویتی است بازماندیم.

وی در پایان تلاش ها و خدمات همه کسانی که با برگزاری مراسم بزرگداشت استاد مسلم سخن و پدر زبان فارسی امروزی حکیم ابوالقاسم فردوسی این چراغ را روشن نگه داشته اند را به فال نیک گرفته و ابراز امیدواری کرد این برنامه ها در پاسداری از این هویت اصیل و پیش برنده ، مقبول و موثر باشد.

لازم به ذکر است این ویژه برنامه با سخنرانی دکتر lمحمدحسن ادریس عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان ، نقالی و اجرای موسیقی سنتی همراه بود و برای اولین بار به صورت زنده از طریق سایت فرهنگسرای مجازی برای استفاده علاقمندان منتشر شد.

 

onlinesh

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *